Hírek
A magyarországi folyók nyár eleji áradása miatt közel 520 településen mintegy 4000 embernek kellett elhagynia az otthonát, lakóházak dőltek össze, váltak lakhatatlanná. A magán- és középületekben, valamint a közművekben keletkezett károk értéke meghaladja a százmilliárd forintot.
A pusztító árvíz és a belvíz károsultjainak megsegítésére a cégcsoport üzletágaival együttműködve a DHL Global Forwarding is gyűjtést szervezett dolgozói és alvállalkozói körében. A DHL dolgozói, valamint a kisbéri ÁFÉSZ által felajánlott mintegy 55 raklapnyi (3 db 24 tonnás kamion) tartós élelmiszert, tisztítószert, ruhaneműt, műszaki cikkeket és bútort 2010. augusztus 14-én a cég önkéntesei szállították le Hernádszentandrásra. A településre érkező adományok szétosztásáról Üveges Gábor, a település polgármestere gondoskodik.
A 486 főt számláló Hernádszentandrás Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, a Nagy-Hernád és a Kis-Hernád folyók által határolt területen, Miskolctól mintegy 35 km-re található. A Hernád áradása ellen közel 10 éve védekezik körgát rendszerrel a falu, de idén a Kis-Hernád oly mértékben felduzzadt, hogy a belvíz teljesen elöntötte a települést, és több lakóház is víz alá került.
A belvíz levonulását és a károk pontos felmérését követően a DHL Global Forwarding továbbra is részt vesz az árvízi károk enyhítésében. A cég vállalta a falu szociálisan rászorult lakosai számára kiutalt két önkormányzati épület megrongálódott tetőszerkezetének teljes körű helyreállítását, amelyre szeptember közepén kerül sor.
Hogyan segíthet az árvízkárosultakon?
- Nemzeti Segélyvonal (tel.: 1752, www.nsv.hu)
- Magyar Vöröskereszt (www.voroskereszt.hu)
- Máltai Szeretetszolgálat (www.maltai.hu)
Ázsia
- Mérsékelt forgalomnövekedés az ázsiai vonalon
- Áradás Thaiföldön
- Szabadkereskedelmi megállapodás az EU és Dél-Korea között
- Kína gazdasága - előrejelzések
- 2011-es munkaszüneti napok Kínában
- Incoterms szabályozás módosítása 2011. január elsejétől
Amerika
- Elektronikus vámkezelés az Amerikai Egyesült Államokban
- Munkaszüneti napok - Amerikai Egyesült Államok, Kanada
- Amerikai Egyesült Államok
Légi szállítás
- A forgalom növekedése és a csökkenő fuvartér kapacitás kihívást jelenthet a piaci szereplők számára
- A légitársaságok jelentős kapacitás kivonást terveznek
- Légi szállítmányozási helyzetkép Ázsia - Európa 2011/11
- Ismét válságban a légi szállítmányozás?
- Légi szállítmányozási helyzetkép Ázsia - Európa 2011/07
- Visszatértek Európa egére a sivatagi gépek
- Elszállnak az árak a légiiparban
Tengeri szállítás
- Feloldották a foglalások korlátozását a Maresk járatain
- Tengeri szállítmányozási körkép – április
- Az általános fuvardíj-emelés már valóság
- További késések Koperben
- Késések a rendkívüli időjárás miatt
- Hogyan alakult az LCL és FCL szállítmányozás 2011 decemberében?
- Tengeri szállítmányozási helyzetkép - Ázsia - Európa 2011/11
- Hogyan alakult az LCL és FCL szállítmányozás Q3-ban?
- A tengeri szállítmányozás helyzete Ázsia-Európa között 2011/09
- A koperi sztrájk továbbra is érezteti hatását
- Tengeri szállítmányozási helyzetkép Ázsia - Európa 2011/07
- Lassú hajózás - az érem másik oldala
- Behúzták a féket a tengereken
- Szélenergiát hasznosító hajók
- A belvízi áruszállítás helyzete Magyarországon


