A rendelkezés értelmében minden áruféleség – különösen tőkehúsok, darált húsok, bárány, baromfi, kecske és sertés, farmon tenyésztett és tengeri halak, romlandó mezőgazdasági termékek...
Country of origin labeling
A rendelkezés értelmében minden áruféleség – különösen tőkehúsok, darált húsok, bárány, baromfi, kecske és sertés, farmon tenyésztett és tengeri halak, romlandó mezőgazdasági termékek (friss és fagyasztott zöldségek és gyümölcsök), diófélék, és mogyorók csoportjai - származási országa, illetve halak és tengeri állatok esetében a tenyésztés vagy vadvízi kifogás módja kötelezően feltüntetendő. Amennyiben a szabályozott áruféleség egy feldolgozott termékben található, úgy a szabályozás módot ad a származási ország feltüntetésének elkerülésére.
Lacey Act
Az Amerikai Egyesült Államokba irányuló export esetén a természet védelme érdekében minden növényi eredetű termék esetén szükséges a gyártó nyilatkozata, hogy a felhasznált faanyag nem illegális kivágásból származik, nem védett növény, és nem természetkárosító módon lett kitermelve.
Állati eredetű összetevőt tartalmazó élelmiszer
A kis mennyiségben (főszabály szerint főtt készítmények esetén 2%-nál, nyers készítmények esetén 3%-nál kisebb mértékben) húst vagy tojást tartalmazó élelmiszerek Amerikai Egyesült Államokba irányuló exportja esetén az áru engedélyköteles, melynek keretében igazolandó, hogy a hatáskörébe tartozó élelmiszer-összetevő jóváhagyott feldolgozó üzemből származik.
Minden esetben az importőr kötelezettsége, hogy az importengedély kiadására irányuló eljárás során, illetve az Élelmiszerbiztonsági Ellenőrző Hivatal (FSIS) kérésére egyéb dokumentumokkal (pl. számlák, árufuvarozási dokumentumok) igazolja az összetevők eredetét. Amennyiben a beléptetésnél a hatóságok úgy találják, hogy a termék nem teljesíti a fenti követelményeket, és az importőr nem képes igazoló dokumentumot szolgáltatni, akkor a szállítmány visszafordításra vagy megsemmisítésre kerül.
Anti-dumping törvény
A dömping ellenes törvény keretében az illetékes hatóság azt vizsgálja, hogy az Amerikai Egyesült Államokba exportálni kívánt termék ára magasabb-e a származó ország piacán, mint az Amerikai Egyesült Államokban tervezett értékesítési ár.
Countervailing duty
A kiegyenlítő vámhoz kapcsolódó rendelkezés értelmében az eljárás keretében azt vizsgálja meg az illetékes hatóság, hogy a termék származási helyén van-e olyan szubvenció, mely esetén a reális árszint alá csökkenthető a piaci ár. Egyes iparágakra – például ruhaipar, acélipar - speciális előírások is vonatkoznak.